Tropinės vasaros sąjūdis

Su (aplenkusia didžiąją Europą ir užlėkusia pas mus) tropine vasara, su nulyta Tėčių diena, su Gintautų ir Angelinų vardadieniais, su naujais „kankiniais" ūkio politikoje, su viskuo – ko laukėte ir iliustracijanelaukėte, bet jis ėjo ir atėjo... Pavyzdžiui, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio 25-metis. Visa didžioji ir mažoji Lietuvos spauda jį stengiasi prisiminti, paanalizuoti ar tiesiog paminėti tarp valstybės istorijos priešaušrio faktų. Kol dar gyvi ir iniciatyvinės grupės nariai, tol, sakyčiau, bus gyvas ir Sąjūdis. Kaip sakė vienas iš LPS Molėtų iniciatyvinės grupės narių, minint Sąjūdžio 20-metį, Valentinas Stundys, tuomet dar rajono meras, o šiandien jau LR Seimo narys: Sąjūdis – tikras XX a. pabaigos Lietuvos istorijos stebuklas, nutiesęs kelią į valstybės nepriklausomybės atkūrimą.

Anot jo, „Sąjūdyje buvome daugelis, kartu jį kūrėme ir auginome, dalyvavome jame, gaudyte gaudėm tiesos ir laisvės žodžius.

Sąjūdis mus kilstelėjo virš žemės ir okupacijos miglų, tapome geresni ir gražūs. Mus uždegė ir suvienijo nepriklausomybės viltis. Dirbome be išskaičiavimų ir asmeninių interesų, negailėdami savo laiko, neskaičiuodami jokios grąžos.

Sąjūdis sustiprino mūsų idealizmą, augino mūsų didybę, atsakomybę ir orumą."

Stebuklas įvyko. Mes esame laisvi ir nepriklausomi, savos valstybės piliečiai. Tačiau kasmet stebuklo akimirka mąžta. O Jo šventenybės: Didybė, Atsakomybė ir Orumas taip išsipūtė kai kuriuose sluoksniuose, kad bijau, jog bus valstybės burbuliadienis.... Tačiau tarp jų visada yra mažytė properša idealizmui. Pasaulis tik todėl ir tebėra gyvas...

Didysis sąjūdis (atsiprašau, sujudimas) gamtoje, sakyčiau, jau prasidėjo.

Reikia džiaugtis, kad molėtiškų šaknų Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis patvirtino Labanoro regioninio parko tvarkymo planą ir didžiausias (daugiau kaip 55 tūkst. ha) šalies parkas tikriausiai jau laukia lankytojų pažintiniais Labanoro girios ir Peršokšnos upės takais, o aštrių pojūčių mėgėjai, matyt, ruošiasi baidarių fiestai Molėtų – Inturkės ežerynais bei Žeimenos ir Lakajos upėmis.

Taigi, greta politinio, žmogiškojo ir dvasinio sąjūdžio, saugokime ir puoselėkime sielos kraštovaizdį su visa jo biologine įvairove...

Alvydo Balandos nuotrauka