Džiaukimės pavasariu

Ir man, kaip LR Seimo nariui Valentinui Stundžiui, galvojant apie Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimą, sutinkant dvidešimt ketvirtąsias laisvos valstybės metines, norisi cituoti Vytautą Landsbergį: iliustracijaValstybės idėja įkūnijama dviem būdais – kūryba ir gynyba. Lietuvos gyvenimo ir Ukrainos įvykių fone tai tampa ypač svarbu. Tiesa, V. Landsbergis, irgi tampa vis mažiau mylimas politikas... Tiesą sakant, jį, kaip nė vieną kitą, piliečiai vis dėdavo ir dėdavo ant svarstyklių, tebededa iki šiol... Keisčiausia, kad beveik visada jis būna teisus... (Beveik, nes visada teisus gali būti tik Dievas). Kad ir dėl žemės pardavimo užsieniečiams. Vienas politiko pramąstymas buvo Nepriklausomybės pradžioje, dabar kitas pamatymas, kuris man irgi priimtinas. Nes pirmiausia reikia galvoti ne apie pardavimą ar draudimą, o apie TEISINGUMĄ, kuris mūsų valstybėje smarkiai šlubuoja, o greit gali tapti ir visiškas bekojis... Apie tai mažai kas galvoja. O kaip ir galvosi, jei didžiuma neteisingu būdu yra gavę žemes, ar jie būtų užsieniečiai ar prasti piliečiai... Ir tos neteisybės niekas nebeatstatys tiesa. Jei būtų paisoma tiesos, tai nebūtų didelio skirtumo kas valdo po keletą hektarų: lietuvis ar užsienietis, savas ar kitatautis. Bet kadangi daugeliui TIESA neegzistuoja, ir jos negeba apginti valstybės įstatymai, tai yra tikimybė, kad įsileidus kiaulę į pievą, pridergs kur kas didesnį žemės gabalą, nei priklauso pagal nuosavybės ribas. Tikriausiai tokiu būdu taikos metais atsiranda ir žemgrobiai... Ir vėl nelieka teisiųjų, nes visi turi savą tiesą...

Ir vis dėlto, norėčiau ir aš, kaip tai darė mano protėviai, atvykę iš kitos šalies, nusipirkti čia žemės ir pradėti gyventi. Arba norėčiau nuvažiuoti į Jų šalį, ir ten, nusipirkusi žemės, pradėti gyventi. Ar aš būčiau grėsmė valstybėms?!

RYTOJ, pradedant žingsniuoti į Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo 25-uosius metus, man norisi prisiminti 40 – ies paukščių dieną, kuri beveik sutampa su mūsų LAISVĖS metais. Ji minima kovo 10-ąją, o mūsų valstybė atkurta kovo 11-ąją. Manoma, kad tądien į savo kraštus sugrįžta apytikriai keturios dešimtys paukščių. O žmonės juos sutinka su dideliu džiaugsmu...

(Siūlyčiau susirasti ir paskaityti Vincento Sako, nepriklausomo mitybos ir kulinarijos eksperto, straipsnį apie 40-ies paukščių dieną – primirštą pavasario šventę, išspausdintą kovo 8d. laikraštyje „Ūkininko patarėjas")

Laisvės ir paukščių sugrįžtuvių šventei labai tiktų (iš to paties laikraščio) „Dvaro plaktienė su vynu". Tam reiks 8 kiaušinių, 100 g baltojo sauso vyno, 2 česnako skiltelių, 30 g lydyto sviesto, druskos ir malto muskato riešuto.

Česnaką supjaustyti lakšteliais ir pakepinti svieste, supilti kiaušinius, išplaktus su vynu, druska ir muskatų riešutu. Kepti kaip omletą. Patiekti su konservuotais vaisiais.

Gero oro ir skonio, jaučiantis Lietuvos piliečiais!

Alvydo BALANDOS nuotrauka