„Geležinis kardas 2014“ diena visuomenei

Lapkričio 9-ąją, pirmąkart Lietuvoje, o ir Molėtuose, vyko visuomenės diena, organizuota Lietuvos Kariuomenės Sausumos pajėgų tarptautinių karybos pratybų „Geležinis kardas" metu.

 

Kariniame renginyje, kuris vyksta iki lapkričio 14 d., dalyvauja iliustracijaapie pustrečio tūkstančio karių iš 9 NATO šalių: Čekijos, Estijos, Liuksemburgo, Vengrijos, Kanados, JAV, Jungtinės Karalystės, Vokietijos ir Lietuvos. Ir nors Molėtuose, tarp pakeliui į Pabradę stabtelėjusių karių, visų šalių atstovų neteko pamatyti, tai buvo gražus reginys, primenantis vaizdus, stebėtus kariniuose kino filmuose. Skirtumas tas, kad galėjai pačiupinėti ginklus, pasimatuoti karinę amuniciją, pasigrožėti technika ir jos galimybėmis, šnektelti su kariais... Ypač amerikiečiais, kurie su technika ir ginkluote dalyvavo kariniuose veiksmuose Afganistane... Molėtiškių susidomėjimas karyba, buvo didžiulis, nes per kelias valandas tiek apie ginkluotę, tiek apie pačius NATO karius smalsavo ir jaunas, ir senas. O moterys ir merginos žavėjosi šauniais kariais, kuriais tapti galima, anot jų pačių, esant geros sveikatos ir fizinės formos... Žinoma, dar ir proto, kad galėtum suvaldyti galingą techniką bei gebėtum priimti teisingus sprendimus.
Turbūt neatsitiktinai ši karinė diena visuomenei sutapo su 25-osiomis Berlyno sienos griuvimo metinėmis ir Šaltojo karo baigtimi, juk pergalės ne visada baigiasi jėgos persvara. Kartais užtenka protingo susitarimo, o tuomet gali žavėtis ir jėga, ir jos grožiu...
Tebūnie teisinga taika.
O Šv. Martynas (lapkričio 11 d.) tepranašauja ramų orą ir riebias žąsis jomarkuose.

Alvydo BALANDOS nuotr.